Sprawdź, która z metod nauki języka obcego będzie najlepsza dla Ciebie

nauka

W naszej szkole językowe doskonale wiemy, że kursanci mają różne oczekiwania i predyspozycje, dlatego też wykorzystujemy różne metody nauczania. Są one dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeb słuchaczy i celu kursu. To pomaga nie tylko osiągnąć bardzo dobre rezultaty, ale również czerpać przyjemność z nauki języka obcego.

Metody nauczania języków obcych

  • TALKING KIDS. Jest to kurs przeznaczony dla najmłodszych słuchaczy, a więc w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolny. Opiera się na metodach bezpośrednich, które skupiają się na nauce całościowych struktur językowych, podczas mówienia. W tym przypadku bardzo ważny jest system powtarzania. Aby urozmaicić zajęcia, często wprowadzane są atrakcyjne i lubiane przez dzieci zabawy językowe. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod nauki języka angielskiego dla dzieci.
  • Avalon Direct English. Jest to metoda gwarantująca najłatwiejszy i najszybszy sposób nauki mówienia po angielsku. Przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dla starszej młodzieży. Polega na zadawaniu pytań, na które słuchacze odpowiadają pełnym zdaniem. Co ważne, odpowiedzi nie są z góry narzucone, a słuchacze zachęcani są do samodzielnego budowania zdań w języku obcym. W przypadku tej metody istotną rolę odgrywa sukcesywne powtarzanie i utrwalanie zdobytej wcześniej wiedzy oraz naturalne poszerzanie zakresu umiejętności językowych.
  • Avalon Quantum English. To nowoczesna metoda bezpośrednia skierowana przede wszystkim do uczniów wyższych klas podstawowych i szkół średnich. Rozwija umiejętności rozumienia ze słuchu i mówienia. Wprowadzane nowe słownictwo i struktury gramatyczne są utrwalane na drodze ćwiczeń, które polegają na zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi.
  • Metoda bezpośrednia. Tą metodą prowadzone są kursy języka niemieckiego. Jest to najlepsza forma nauki mówienia w języku obcym. Sprawdza się zarówno w przypadku młodzieży, jak i osób dorosłych. Polega na zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi. W ten sposób kształtowane są najtrudniejsze umiejętności, czyli mówienie i rozumienie ze słuchu.
  • Metoda tradycyjna. Nauka języka obcego metodą tradycyjną rekomendowana jest w celu przygotowania do testów i egzaminów z języka angielskiego i niemieckiego. Zajęcia odbywają się w oparciu o podręcznik wiodący i przygotowywane materiały dydaktyczne.