Język angielski dla młodzieży – w Szczecinie oraz online

kursy angielskiego dla mlodziezy effekt szczecin

Nauka języka angielskiego dla młodzieży wpisana jest w program nauczania nie tylko w szkole podstawowej, ale i w liceum oraz technikum. Angielski jest jednym z najważniejszych i najczęściej używanych języków na świecie, a jego doskonała znajomość otwiera wiele możliwości w życiu dorosłym, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Jednakże każda grupa wiekowa wymaga odpowiedniego podejścia podczas nauki języków obcych, dlatego też w naszej szkole prowadzimy osobno zajęcia dla różnych grup wiekowych, dopasowane do potrzeb młodzieży szkolnej. Wiemy, że od dobrze dobranej metody nauki oraz umiejętności lektora bardzo często zależy efektywność przyswajanej wiedzy oraz kompetencji komunikacyjnych.

Podczas zajęć językowych uczniowie m.in. aktywnie uczestniczą w dyskusjach, uczą się słuchania ze zrozumieniem oraz poprawnego pisania, poznają złożone struktury gramatyczne oraz wzbogacają swoje słownictwo z różnorodnych bloków tematycznych. Ponadto poznają kulturę i zwyczaje panujące w krajach anglojęzycznych np. Wielkiej Brytanii, USA.

Swoją ofertę językową kierujemy do młodzieży w różnym wieku. Na nasze zajęcia uczęszczają zarówno licealiści, przygotowujący się do matury, jak i uczniowie szkoły podstawowej. Oferujemy również możliwość uczestniczenia w kursach językowych dla młodzieży online. Ich wysoka skuteczność opiera się przede wszystkim na interesująco dobranej tematyce zajęć, a także ich atrakcyjnej formie. Możliwość nauki zdalnej jest szczególnie wygodna oraz pozwala zaoszczędzić czas. Prowadzimy także kursy angielskiego dla ósmoklasistów, które wspierają naukę w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych. To jednak nie wszystko – szkoła EFFEKT w Szczecinie działa wszechstronnie. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz również kursy językowe dla pracowników firm z różnych branż.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty języka angielskiego dla młodzieży, przygotowaliśmy szeroki wybór zajęć prowadzonych w różnych trybach. Możesz uczyć się w dni powszednie, ale także wybrać weekendowe spotkania, jeśli są dla Ciebie korzystniejsze pod względem czasowym.

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis każdego typu zajęć. Wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają i ucz się wygodnie i efektywnie.

Kursy angielskiego dla młodzieży

GRUPY STANDARD I KOMFORT

Kursy języka angielskiego dla młodzieży prowadzone są w małych grupach:

 • grupa standard od 6 do 7 osób,
 • grupa komfort od 4 do 5 osób.

Grupy tworzymy w oparciu o kryterium wieku oraz bieżący poziom językowy. Poziom zaawansowania jest określany na podstawie testu, zazwyczaj jest to ok. piętnastominutowa rozmowa.

Program kursów jest opracowany według standardów ADE oraz wymogów Państwowej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu, w blokach 2 jednostek zajęć (2×50 min.), z 10 minutową przerwą.
 • W trakcie pierwszej godziny koncentrujemy się na doskonaleniu mówienia, w oparciu o metodę Avalon DE. Podczas drugiej jednostki zajęć słuchacze ćwiczą pozostałe sprawności językowe, poszerzają wiadomości gramatyczno – leksykalne, umiejętność pisania, słuchania i rozwiązywania testów egzaminacyjnych.
 • Zdawalność na wysokim poziomie testów ośmioklasisty, egzaminów językowych do szkół ponadpodstawowych oraz matury to efekt pracy naszych słuchaczy oraz wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów. Małe grupy, sprawdzone metody oraz chętni słuchacze – wszystkie te elementy składają się na wysokiej jakości kursy językowe.

GRUPY WEEKENDOWE

CJO EFFEKT prowadzi również kursy językowe dla młodzieży w formie zajęć weekendowych. Taka forma szkolenia jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają napięty harmonogram zajęć w ciągu tygodnia.

 • Szkolenia raz w tygodniu odbywają się w bloku zajęć, 2×50 min.
 • Dużym atutem popołudniowych zajęć w piątek lub porannych zajęć w sobotę jest brak obciążenia zadaniami domowymi wynikającymi z planu lekcji.
 • Młodzież chętnie wybiera zajęcia w piątek po południu, ponieważ przed nimi jest perspektywa wolnego weekendu, a nie kolejnego sprawdzianu.
 • Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursu w takiej formie potwierdza wysoką skuteczność tych zajęć.
 • Duża aktywność językowa młodzieży pozwala na wykorzystanie ich potencjału i uzyskanie bardzo dobrych efektów.
 • Oferujemy również możliwość równoległego uczestniczenia w szkoleniu młodszego rodzeństwa oraz ich rodziców.

Zajęcia rozpoczynają się w piątki o godzinie: 15.30, 16.30, 17.30, 18.30 w soboty o godzinie: 8:30, 10:30 i 12:30.

ZAJĘCIA W PARZE

 • Istnieje możliwość organizacji zajęć w parze, z wykorzystaniem naturalnych przyjacielskich relacji między nastolatkami. Taka forma nauki zapewnia wyjątkowy komfort dla osób uczących się, gdyż pozwala na maksymalną indywidualizację kursu, z jednoczesnym zachowaniem możliwości prowadzenia konwersacji z rówieśnikiem.
 • Zajęcia w parze dają młodzieży szansę na systematyczne śledzenie swoich postępów w nauce oraz ukierunkowanie pracy na zadania, które stoją przed nimi na danym i kolejnym etapie nauki.
 • Dużym atutem takiej formy kursu jest znaczna elastyczność co do terminów spotkań.
 • Zajęcia są prowadzone w oparciu o metodę Avalon Direct English oraz wzbogacane o materiały dodatkowe, zgodnie z zapotrzebowaniem grupy.
 • Szkolenie w parze może odbywać się w wymiarze jednej lub dwóch jednostek w tygodniu.
 • Popularnym rozwiązaniem jest udział w zajęciach w godzinach porannych przed rozpoczęciem przez młodzież zajęć szkolnych, jak również w weekendy.

CJO EFFEKT zapewnia również dojazd lektora do miejsca zamieszkania ucznia.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Kurs językowy dla młodzieży w formie zajęć indywidualnych zapewnia uczestnikowi całkowite dostosowanie programu do jego potrzeb, możliwości oraz predyspozycji. Dla każdego nastolatka jest doskonałym uzupełnieniem i bogatym urozmaiceniem materiału omawianego w tradycyjny sposób w szkole.

 • 100% uwagi lektora jest skierowane na jedną osobę, co gwarantuje wysoką skuteczność kursu oraz pełen wgląd w postępy słuchacza.
 • Zapewniamy wysoką elastyczność z ustalaniu harmonogramu spotkań. Szkolenie może odbywać się w godzinach porannych, przed rozpoczęciem zajęć w szkole jak również po południu, wieczorem lub w weekendy.
 • CJO EFFEKT zapewnia również dojazd lektora do miejsca zamieszkania ucznia.

ZAJĘCIA ONLINE

Kursy języka angielskiego online dla młodzieży mogą odbywać się zarówno w formie zajęć grupowych jak i indywidualnych.

 • Zajęcia są prowadzone za pośrednictwem sprawdzonych platform i komunikatorów.
 • Szkolenia tego typu są kierowane do osób, dla których oszczędność czasu jest bardzo dużym atutem. Młodzież nie musi przemieszczać się, aby dotrzeć do siedziby szkoły. Taka forma kursu zachowuje wysoki poziom jakości z jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniem czasu spotkania.
 • W ramach zajęć są realizowane wszystkie umiejętności językowe tj. mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie.
 • Możliwości techniczne jakie zapewniają współczesne platformy online pozwalają na współdzielenie ekranu, szybkie przesyłanie plików, wprowadzanie zadań interaktywnych i filmików, na pulpicie, jak również odsłuchów nagrań.
 • Nastolatkowie bardzo chętnie uczestniczą w takiej formie zajęć, którą uważają za atrakcyjną i efektywną. Rodzice w ocenie jakości kursów, wskazują na bardzo wysoki poziom zadowolenia.

Szkolenia online są kierowane również dla młodzieży spoza naszego miasta i województwa. Jedynym kryterium uczestnictwa w takich zajęciach jest dobre połączenie internetowe.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.


  Wyślij zapytanie