Kurs niemieckiego dla dorosłych – różne tryby kształcenia

angielski niemiecki dla doroslych

Kursy niemieckiego dla dorosłych w naszej szkole w Szczecinie cieszą się bardzo dużą popularnością. Skuteczne metody, jakimi prowadzone są szkolenia, gwarantują efektywność kursu oraz wysoką jakość kształcenia. Zdajemy sobie sprawę z różnorodnych potrzeb naszych słuchaczy, a przede wszystkim z różnych możliwości czasowych uczestników kursów niemieckiego dla dorosłych. Dlatego przygotowaliśmy szeroki wybór szkoleń w rożnych formach, aby każdy mógł dobrać taką, która jest dla niego najbardziej wygodna. Możesz uczyć się w dni powszednie lub w weekend, organizujemy również lekcje poranne, popołudniowe i wieczorne. Możliwości skorzystania z zajęć jest bardzo dużo, dlatego z pewnością dobierzesz tryb nauki, który jest dla Ciebie najkorzystniejszy.

Dla osób, które pragną skorzystać z kursów niemieckiego dla dorosłych, ale nie chcą lub nie mogą brać udziału w zajęciach stacjonarnych, przygotowaliśmy propozycję nauki niemieckiego online. A jeśli chcesz zapisać na zajęcia również Twoją pociechę, zachęcamy do przejrzenia dostępnych kursów niemieckiego dla dzieci. Naszą domeną jest umiejętny dobór metod nauczania do wieku i możliwości uczestników. Zatrudniamy doświadczonych lektorów, którzy sprawiają, że każda lekcja przynosi nie tylko korzyści edukacyjne, ale stanowi także doskonałą zabawę.

Dlaczego warto zapisać się na kurs niemieckiego dla dorosłych?

W obecnych czasach wielu dorosłych chce się nauczyć języka niemieckiego nie tylko ze względu na pracę, ale również na możliwości swobodnego podróżowania po krajach niemieckojęzycznych np. Niemczech, Austrii, Szwajcarii i poznawania ich fascynującej kultury. Samodzielna nauka języka, wymaga wielkiego samozaparcia, systematyczności i determinacji. Taka forma jednak nie zawsze się sprawdza, dlatego większość osób decyduje się na uczestnictwo w profesjonalnym kursie niemieckiego dla początkujących. W naszej szkole językowej zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy w sposób przyjazny i efektywny pomagają w przyswajaniu nowej wiedzy i zdobywaniu umiejętności lingwistycznych. Uczestnicząc w takim kursie masz doskonałą okazję zarówno do podszkolenia swoich umiejętności, jak i nauki języka od niemieckiego od podstaw.

Niemiecki online i stacjonarnie – wybierz kurs dla siebie

GRUPY STANDARD

Kursy niemieckiego dla dorosłych są prowadzone w formie zajęć grupowych liczących od 6 do 7 uczestników. Taka forma kursu zapewnia zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu w wymiarze dwóch lekcji 50-minutowych w czasie każdego spotkania. Kursy odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowania. Z zajęć można korzystać w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych.

 • W ramach kursu niemieckiego dla dorosłych program realizowany jest w oparciu o METODĘ BEZPOŚREDNIĄ, która głównie koncentruje się na komunikacji. Nauka mówienia w języku niemieckim jest podstawowym celem szkolenia. Zajęcia są wzbogacane o treści gramatyczne oraz leksykalne niezbędne do prawidłowego posługiwania się językiem.

GRUPY KOMFORT

Zajęcia języka niemieckiego dla dorosłych są prowadzone w formie zajęć grupowych liczących od 4 do 5 uczestników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób aktywnych zawodowo oraz rodzinnie, stworzyliśmy kursy dla zapracowanych. Szkolenia te odbywają się w wymiarze jednego spotkania tygodniowo, gdzie każde spotkanie to dwie jednostki szkoleniowe. Kursy odbywają się codziennie, zarówno w godzinach porannych, popołudniowych jak i wieczornych.

 • Mała liczba osób w grupie pozwala na aktywny udział w zajęciach wszystkich uczestników kursu, co ma szczególne znaczenie w rozwijaniu umiejętności mówienia w języku obcym. Taka forma zajęć cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów.
 • W ramach grupy komfort są również realizowane kursy przygotowujące do certyfikatów z języka niemieckiego oraz kursy biznesowe i specjalistyczne na wszystkich poziomach zaawansowanie.

GRUPY WEEKENDOWE

Grupy weekendowe to forma zajęć raz w tygodniu, realizowana w piątkowe wieczory lub sobotnie poranki. Zajęcia odbywają się w blokach 2 jednostek 50 minutowych zajęć, w grupach standard lub komfort.

 • Szkolenie również jest skoncentrowane na mówieniu jako najważniejszej umiejętności językowej.
 • Jest to forma zajęć bardzo popularna wśród osób pracujących w ciągu tygodnia poza Szczecinem, jak również rodziców dzieci uczęszczających na równoległe kursy językowe w naszej szkole. Zajęcia piątkowe rozpoczynają się o godzinie 16.30, 17.30 lub 18.30, natomiast zajęcia sobotnie o godzinie 8.30, 10.30 lub 12:30.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne z języka niemieckiego to forma spotkań z lektorem „jeden na jeden”.

 • Jest to najbardziej zindywidualizowany proces nauczania języka, skoncentrowany na potrzebach jednego, konkretnego słuchacza.
 • Przed rozpoczęciem zajęć proponujemy spotkanie organizacyjne, celem którego jest określenie bieżącego poziomu językowego oraz ustalenie planu kursu.
 • Zajęcia indywidualne świetnie sprawdzają się przy realizacji kursów specjalistycznych i branżowych. Duża elastyczność tej formy szkolenia pozwala na dostosowanie nie tylko programu szkolenia, ale również terminów zajęć. Istnieje możliwość zmiany harmonogramu szkolenia z dnia na dzień, co bardzo cenią sobie nasi słuchacze.
 • Coraz częściej wybieraną formą nauki są zajęcia indywidualne we wczesnych godzinach porannych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od 6:30 do 21.30, zarówno w siedzibie naszej szkoły jak i z możliwością dojazdu do miejsca pracy lub zamieszkania.

Istnieje także możliwość realizowania kursu w formie zajęć w parze. Z takiej propozycji korzystają często małżeństwa, rodzeństwo, znajomi, koleżanki i koledzy z pracy.

ZAJĘCIA ONLINE

Kursy niemieckiego online dla osób dorosłych odbywać się mogą zarówno w formie zajęć grupowych jak i indywidualnych.

 • Zajęcia są prowadzone za pośrednictwem sprawdzonych platform i komunikatorów.
 • Szkolenia tego typu są kierowane do osób, dla których oszczędność czasu jest bardzo istotna. Uczestnik takiego szkolenia, może połączyć się zarówno z domu jak i miejsca pracy, dlatego taka forma jest chętnie wybierana przez kursantów.
 • W ramach zajęć są realizowane umiejętności językowe takie jak: mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie.
 • Zajęcia w formie zdalnej pozwalają na współdzielenie ekranu, szybkie przesyłanie plików, linków, prowadzenie zadań interaktywnych czy prezentowanie filmików oraz nagrań.
 • Dla osób aktywnych zawodowo, mających napięty grafik dnia, taka forma zajęć jest doskonałym rozwiązaniem.

Szkolenia online kierowane są również dla osób spoza naszego miasta i województwa. Jedynym kryterium jest dobre połączenie internetowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.


  Wyślij zapytanie