Język angielski dla dorosłych – nauka w oparciu o sprawdzone metody

angielski dla doroslych szczecin

Nauka języka angielskiego dla dorosłych może poprawić Twoją atrakcyjność na rynku pracy, umożliwić Ci zwiedzanie najodleglejszych zakątków świata lub po prostu stanowić sposób na przyjemne i rozwijające spędzanie wolnego czasu. Niezależnie od tego, z jakiego powodu chcesz się uczyć, wybierz profesjonalnych lektorów i szkołę, która zapewnia elastyczność w doborze konkretnych typów kursów. Angielski online w szkole EFFEKT to wygodna forma nauki, która nie wymaga od Ciebie dużych nakładów czasu ani wysiłku. Wystarczy, że dysponujesz łączem internetowym, które pozwoli Ci na aktywny udział w kursie angielskiego. Możesz wybrać także tradycyjne metody nauki, na przykład w postaci konwersacji grupowych, które odbywają się w siedzibie naszej szkoły.

W jakiej formie prowadzimy zajęcia angielskiego dla dorosłych?

A naszej szkole zajęcia angielskiego dla dorosłych prowadzimy dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności lub nauczyć się języka od podstaw. Kursy odbywają się w kameralnych grupach o różnym poziomie zaawansowania. Uczymy w różnych trybach, abyś mógł dobrać formę zajęć do zakresu swoich obowiązków zawodowych i życia prywatnego. Zdajemy sobie sprawę, że nasi kursanci posiadają różne potrzeby, oczekiwania i możliwości czasowe, dlatego stworzyliśmy zróżnicowaną ofertę kursów angielskiego dla dorosłych. Chcemy, aby nasi słuchacze czuli się swobodnie i byli otwarci na naukę, dlatego stosujemy różne metody nauczania np. tradycyjną czy bezpośrednią.

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis każdego rodzaju kursu języka angielskiego dla dorosłych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Zapraszamy również na zajęcia z niemieckiego dla dorosłych, które także prowadzimy w naszej szkole.

Kursy angielskiego dla dorosłych – różne tryby nauki

GRUPY STANDARD

Zajęcia języka angielskiego dla dorosłych są prowadzone w formie zajęć grupowych, liczących od 6 do 7 uczestników.

 • Szkolenie jest prowadzone w okresie od października do końca czerwca, z podziałem na dwa semestry.
 • Zajęcia odbywają się jeden lub dwa razy w tygodniu, w wymiarze 2 x 50 min. każde spotkanie.
 • Kursy odbywają się w godzinach porannych, popołudniowych i wieczornych, tak aby każdy chętny mógł wybrać dogodną dla siebie porę, na naukę języka angielskiego.

W ramach kursu jest realizowany program w oparciu o metodę AVALON DIRECT ENGLISH. Uczestnicy kursu głównie rozwijają umiejętność mówienia. Zajęcia są wzbogacane również o dodatkowe materiały z zakresu gramatyki oraz słownictwa.

GRUPY KOMFORT

Szkolenie realizowane w formie grupy komfort zapewnia jej liczebność od 4 do 5 osób. Zajęcia są prowadzone jeden lub dwa razy w tygodniu, w wymiarze 2 x 50 min., każde spotkanie.

 • Zajęcia w cyklu raz w tygodniu to kursy dla zapracowanych, które są bardzo popularną formą szkoleń dla osób dysponujących niedużą ilością wolnego czasu, ze względu na wysoką aktywność zawodową lub obciążony grafik.
 • Kursy odbywają się zarówno w godzinach porannych, popołudniowych jak i wieczornych.
 • Zajęcia prowadzimy metodą AVALON DIRECT ENGLISH, dzięki czemu udoskonalana jest umiejętność swobodnej komunikacji. Mała liczba uczestników szkolenia zapewnia wysoki komfort zajęć oraz indywidualizację nauczania z możliwością położenia szczególnego nacisku na wymowę oraz akcent w języku angielskim.

GRUPY WEEKENDOWE

Wiele osób dysponuje czasem w piątkowy wieczór lub sobotnie przedpołudnie. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy, organizujemy zajęcia w tym czasie.

 • Jest to kurs języka angielskiego, który odbywa się raz w tygodniu, w wymiarze 2×50 min.
 • Osoby uczestniczące w szkoleniach weekendowych cenią sobie brak obciążeń zawodowych w tych dniach i możliwość pełnego zaangażowania się w naukę języka.

Grupy weekendowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób dorosłych, nierzadko będących rodzicami naszych małych słuchaczy, którzy w tym samym czasie pobierają naukę języka angielskiego.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Lekcje indywidualne z języka angielskiego są najbardziej elastyczną formą kursu językowego. Zarówno częstotliwość zajęć, terminy oraz forma szkolenia są dostosowane do indywidulanych potrzeb i oczekiwań słuchacza.

 • W przypadku takiego kursu istnieje możliwość elastycznego regulowania intensywności zajęć, jak również modyfikowania programu kursu.
 • Zakres kursu indywidualnego może dotyczyć języka ogólnego, specjalistycznego, egzaminacyjnego jak również specyficznych potrzeb, takich jak przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, prezentacji, wystąpienia.
 • Umożliwiamy zmianę terminu spotkania z dnia na dzień.
 • Uczestnik takiego kursu ma możliwość wpływu na wybór osoby prowadzącej zajęcia, zgodnie z predyspozycjami osobowościowymi.

Zajęcia te odbywają się od godziny 7 rano do późnych godzin wieczornych, zarówno w ciągu tygodnia jak i w weekendy.

ZAJĘCIA ONLINE

Kursy angielskiego online dla osób dorosłych mogą się odbywać zarówno w formie zajęć grupowych jak i indywidualnych.

 • Zajęcia są prowadzone za pośrednictwem sprawdzonych platform i komunikatorów.
 • Szkolenia tego typu są kierowane do osób, dla których oszczędność czasu jest bardzo dużym atutem. Taka forma kursu zachowuje wysoki poziom jakości z jednoczesnym wykorzystaniem czasu spotkania w maksymalny sposób. Uczestnik takiego szkolenia, może połączyć się zarówno z domu jak i miejsca pracy, bez konieczności przychodzenia do siedziby szkoły.
 • W ramach zajęć są realizowane wszystkie umiejętności językowe tj. mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie.
 • Możliwości techniczne, które zapewniają współczesne platformy online, pozwalają na współdzielenie ekranu, bieżące przesyłanie plików, tekstów źródłowych, linków wprowadzanie zadań interaktywnych, nagrań i filmików
 • Dla osób aktywnych zawodowo taka forma zajęć jest doskonałym rozwiązaniem.

Szkolenia online są kierowane również dla osób spoza naszego miasta i województwa. Wystarczy, że dysponują szybkim łączem internetowym.


  Wyślij zapytanie