Niemiecki dla dzieci – nauka poprzez dobrą zabawę

dzieci cut

Niemiecki dla dzieci to świetny wybór, jeśli chcesz zadbać o udany początek edukacji swojej pociechy. Zajęcia są przystosowane do potrzeb i możliwości maluchów, dlatego przychodzą na nie z prawdziwą radością. Nauka języka obcego to nie tylko wymierne korzyści w postaci lepszych ocen w szkole. To również szansa na zadbanie o kompleksowy rozwój małego ucznia, który poszerza słownictwo, kształtuje wyobraźnię i uczy się komunikacji w grupie. W stwierdzeniu, że najmłodsze dzieci najszybciej przyswajają nowe umiejętności, nie ma przesady. Warto to wykorzystać i zdecydować się na język niemiecki dla dzieci w ramach zajęć w niewielkich grupach, pod okiem doświadczonych lektorów. A jeśli interesują Cię także inne języki obce dla maluchów, przejrzyj ofertę różnych form nauki angielskiego dla dzieci.

Nasi najmłodsi słuchacze uczą się mówienia po niemiecku już od szóstego roku życia. Zajęcia są prowadzone w taki sposób, aby dzieci już od pierwszych zajęć potrafiły w praktyczny sposób korzystać ze swoich nowo nabytych umiejętności językowych. Początkowo dzieci uczą się najprostszych słów i zwrotów, aby potem móc stopniowo poznawać i rozumieć bardziej skomplikowane struktury językowe. Na zajęciach uczymy jednak nie tylko podstaw gramatyki i słownictwa – dzieci poznają także kulturę krajów niemieckojęzycznych, co dodatkowo wzbogaca ich umiejętności oraz wiedzę.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z niemieckiego w naszej szkole?

Na naszych zajęciach z niemieckiego najmłodsi mają okazję rozwijać swoje umiejętności z zakresu płynnego mówienia, pisania, czytania i słuchania ze zrozumieniem w języku obcym. Lekcje prowadzone są w niewielkich grupach, dzięki czemu dzieci mają możliwość swobodnego kontaktu z rówieśnikami podczas wspólnej nauki języka niemieckiego.

 • Kursy gwarantują bardzo dobre efekty, gdyż najtrudniejsza umiejętność, jaką jest mówienie, jest realizowana w najszerszym zakresie.
 • Duży wpływ na dobre rezultaty nauki mają skuteczna metoda, mała  liczba osób w grupie oraz doświadczeni i zaangażowani lektorzy.
 • Dzieci uczą się mówienia poprzez zadawanie pytań i odpowiadanie na nie, jak również budowanie własnych wypowiedzi, w oparciu o poznane słownictwo i struktury gramatyczne.
 • Nauka mówienia jest łączona z zadaniami z zakresu wymagań programu szkolnego z języka niemieckiego, dostosowanego do konkretnej grupy wiekowej.

Kursy z języka niemieckiego dla dzieci są prowadzone w małych grupach 4 – 5 osób, lub 6 – 7 osób. Zapraszamy również na kursy językowe online lub stacjonarne dla dorosłych oraz młodzieży.

Kursy niemieckiego dla dzieci w Szczecinie – rożne tryby zajęć

Poniżej znajdziesz różne typy grup, do których możesz zapisać swoje dziecko. Przygotowaliśmy ofertę, uwzględniając potrzeby najmłodszych i ich rodziców, a także dbając o ich wygodę.

GRUPY WEEKENDOWE

Najmłodsi mają możliwość nauki języka niemieckiego w piątki po południu lub soboty rano. Takie terminy zajęć są bardzo dogodne szczególnie dla dzieci „zajętych” w tygodniu.

 • Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu w wymiarze 2 lekcji pięćdziesięciominutowych, z 10 minutową przerwą.
 • Dzieci bardzo dobrze funkcjonują na zajęciach weekendowych, gdyż są bardziej wypoczęte i nieobciążone bieżącymi zadaniami domowymi.
 • Bardzo często motywującym czynnikiem są rodzice, którzy równolegle biorą udział w kursach językowych na terenie CJO EFFEKT. Dorosłym uczestnikom kursów proponujemy zajęcia grupowe lub indywidualne w godzinach zgodnych z harmonogramem zajęć dzieci.

ZAJĘCIA W PARZE

Zajęcia w grupach dwuosobowych z języka niemieckiego są dedykowane rodzeństwom oraz koleżankom i kolegom na zbliżonym poziomie językowym, chcącym razem poszerzać swoje umiejętności językowe.

 • Tego rodzaju zajęcia bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku dzieci uczęszczających do jednej klasy, zarówno ze względu na dyspozycyjność jaki i podobne potrzeby językowe.
 • Dodatkowym atutem takich zajęć jest możliwość dostosowania zarówno planu kursu jak i terminu zajęć stricte do potrzeb kursantów.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Indywidualny kurs języka niemieckiego jest skierowany szczególnie do dzieci, które dysponują małą ilością wolnego czasu lub oczekują realizowania indywidulanych programów nauczania.

 • Taka forma kursu umożliwia przygotowywanie dziecka do konkursów językowych, olimpiad, certyfikatów, a także pozwala na bieżące wyrównywanie braków szkolnych i  śledzenie codziennych postępów dziecka.
 • Zajęcia indywidualne pozwalają na elastyczne ustalanie harmonogramu zajęć językowych zgodnie z planem lekcji dziecka.
 • W przypadku wyjazdów, choroby lub innych nieoczekiwanych przyczyn istnieje możliwość zmiany terminów zajęć.
 • Indywidualne zajęcia z języka niemieckiego mogą odbywać się w godzinach rannych, popołudniowych lub wieczornych, od poniedziałku do soboty.
 • Częstotliwość zajęć jest ustalana z rodzicem dziecka w trakcie spotkanie diagnozującego.

CJO EFFEKT zapewnia również dojazd lektora do miejsca zamieszkania ucznia.

ZAJĘCIA ONLINE

Lekcje języka niemieckiego dla dzieci online mogą się odbywać zarówno w formie zajęć grupowych jak i indywidualnych.

 • Zajęcia są prowadzone za pośrednictwem sprawdzonych platform i komunikatorów.
 • Szkolenia tego typu są kierowane do osób, dla których oszczędność czasu jest bardzo dużym atutem. Dzieci nie muszą przemieszczać się, aby dotrzeć do siedziby szkoły. Taka forma kursu zachowuje wysoki poziom jakości z jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniem czasu spotkania. W ramach zajęć są realizowane wszystkie umiejętności językowe tj. mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie.
 • Możliwości techniczne, jakie zapewniają współczesne platformy online, pozwalają na współdzielenie ekranu, szybkie przesyłanie plików, wprowadzanie gier interaktywnych na pulpicie, jak również odsłuchów nagrań.
 • Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w takiej formie zajęć, którą uważają za atrakcyjną i efektywną. Rodzice w ocenie jakości kursów wskazują na wysoki poziom zadowolenia.
 • Szkolenia online kierowane są również dla dzieci spoza naszego miasta i województwa. Jedynym kryterium uczestnictwa w takich zajęciach jest dobre połączenie internetowe.


  Wyślij zapytanie