Propozycja nie tylko na czas zarazy – język obcy online

nauka on line

Z powodu przedłużającej się pandemii i narzuconej nam kwarantanny w ciągu ostatniego roku zmuszeni byliśmy znacznie ograniczyć naszą aktywność poza domem. Zamiast bezczynnie siedzieć w czterech ścianach, oglądając telewizję czy „siedząc na Facebooku”, możemy wykorzystać ten czas, nabywając nowe umiejętności – takie jak znajomość języka obcego. Dlaczego warto zapisać się na kurs językowy online?

Co zyskamy, zapisując się na kurs języka obcego online?

Kurs językowy online to oferta dla tych z nas, których okres pandemii nie jest w stanie powstrzymać przed poszerzaniem kompetencji i zdobywaniem wiedzy. To jednak także wygodna alternatywa dla osób, które chcą nauczyć się nowego języka, lecz z różnych powodów nie mają czasu lub możliwości przyjeżdżać na zajęcia odbywające się w konkretnym miejscu i w określonych godzinach.

Kursy online w ofercie Centrum Językowego EFFEKT mogą być realizowane zarówno w formie zajęć indywidualnych, jak i grupowych. Jest to kolejne udogodnienie pozwalające uczestnikom na wybór optymalnej dla siebie metody nauczania w zależności od tego, czy łatwiej jest im przyswajać język obcy na zajęciach one to one, czy raczej poprzez naukę w większym gronie osób.

Nie musimy się przy tym martwić, że komputer, jakim dysponujemy, nie będzie spełniał wysokich wymagań technicznych oprogramowania potrzebnego do uczestniczenia w kursie. Kursy językowe online prowadzone są poprzez znane wszystkim platformy komunikacyjne, które będą działały bez problemu na każdym rodzaju sprzętu elektronicznego – takie jak Skype czy ZOOM. Za ich pośrednictwem nie tylko bez trudu porozumiemy się z lektorem, lecz także będziemy mogli szybko i łatwo przesyłać pliki, a także odtwarzać nagrania dźwiękowe i filmiki edukacyjne.

Wszystko to oznacza, że będziemy mogli brać udział w zajęciach nie tylko z poziomu komputera, ale także tabletu czy nawet telefonu. Co więcej, możemy połączyć się z nauczycielem z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej, w którym mamy dostęp do Internetu. Umożliwia nam to więc udział w zajęciach w domu, w pracy, w delegacji czy na urlopie zagranicznym.

Warto podkreślić, że taka forma zajęć nie jest w żaden sposób gorsza od kursów, w których uczestniczy się osobiście. Każda osoba biorąca udział w kursie online otrzymuje pełen pakiet kształcenia umiejętności językowych, czyli czytania, pisania, słuchania i mówienia. Z kolei zajęcia dla dzieci obejmują m.in. słuchanie piosenek w danym języku, gry i zabawy interaktywne czy odtwarzanie filmików.