Niemiecki dla Dorosłych

Język Niemiecki dla Dorosłych

angielski niemiecki dla doroslych

Zajęcia języka niemieckiego w naszej szkole cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób dorosłych. Skuteczne metody, jakimi prowadzone są szkolenia gwarantują efektywność kursu oraz wysoką jego jakość.

METODA BEZPOŚREDNIA

Metoda bezpośrednia skupia się głównie na komunikacji. Jest to najważniejsza umiejętność językowa, która pozwala słuchaczom, w możliwie najprostszy sposób, nauczyć się mówić w języku niemieckim.

 • Szkolenia odbywają się w bardzo przyjaznej atmosferze, wykorzystując system zadawania pytań i udzielania odpowiedzi, jako skuteczną metodę nauczania języków obcych.
 • Nasi lektorzy to zespół profesjonalnych, w pełni wykwalifikowanych germanistów. Wykorzystują swoje doświadczenie oraz zaangażowanie w codziennej pracy z kursantami. Szybkie efekty nauki są doskonałą motywacją zarówno dla uczestników szkolenia jak i lektorów prowadzących.

GRUPY STANDARD

Zajęcia języka niemieckiego dla dorosłych prowadzone są w formie zajęć grupowych liczących od 6 do 7 uczestników. Taka forma kursu zapewnia zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu w wymiarze dwóch lekcji 50 minutowych w czasie każdego spotkania. Kursy odbywają się na wszystkich poziomach zaawansowania. Z zajęć korzystać można w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych.

 • W ramach kursu realizowany jest program w oparciu o METODĘ  BEZPOŚREDNIĄ, która głównie koncentruje się na komunikacji. Nauka mówienia w języku niemieckim jest podstawowym celem szkolenia. Zajęcia wzbogacane są o treści gramatyczne oraz leksykalne niezbędne do prawidłowego posługiwania się językiem.

GRUPY KOMFORT

Zajęcia języka niemieckiego dla dorosłych prowadzone są w formie zajęć grupowych liczących od 4 do 5 uczestników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób aktywnych zawodowo oraz rodzinnie stworzyliśmy kursy dla zapracowanych. Szkolenia te odbywają się w wymiarze jednego spotkania tygodniowo, gdzie każde spotkanie to dwie jednostki szkoleniowe. Kursy odbywają się codziennie, zarówno w godzinach porannych, popołudniowych jak i wieczornych.

 • Mała liczba osób w grupie pozwala na aktywny udział w zajęciach wszystkich uczestników kursu, co ma szczególne znaczenie w rozwijaniu umiejętności mówienia w języku obcym. Taka forma zajęć cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów.
 • W ramach grupy komfort realizowane są również kursy przygotowujące do certyfikatów z języka niemieckiego oraz kursy biznesowe i specjalistyczne na wszystkich poziomach zaawansowanie.

GRUPY WEEKENDOWE

Grupy weekendowe to forma zajęć raz w tygodniu, realizowana w piątkowe wieczory lub sobotnie poranki. Zajęcia odbywają się w blokach 2 jednostek 50 minutowych zajęć, w grupach standard lub komfort.

 • Szkolenie również skoncentrowane jest na mówieniu jako najważniejszej umiejętności językowej.
 • Jest to forma zajęć bardzo popularna wśród osób pracujących w ciągu tygodnia poza Szczecinem, jak również rodziców dzieci uczęszczających na równoległe kursy językowe w naszej szkole. Zajęcia piątkowe rozpoczynają się o godzinie 16.30, 17.30 lub 18.30, natomiast zajęcia sobotnie o godzinie 8.30, 10.30 lub 12:30.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Zajęcia indywidualne z języka niemieckiego to forma spotkań z lektorem „jeden na jeden”.

 • Jest to najbardziej zindywidualizowany proces nauczania języka, skoncentrowany na potrzebach jednego konkretnego słuchacza.
 • Przed rozpoczęciem zajęć proponujemy spotkanie organizacyjne, celem którego jest określenie bieżącego poziomu językowego oraz ustalenie planu kursu.
 • Zajęcia indywidualne świetnie sprawdzają się przy realizacji kursów specjalistycznych i branżowych. Duża elastyczność tej formy szkolenia pozwala na dostosowanie, nie tylko programu szkolenia, ale również terminów zajęć. Istnieje możliwość zmiany harmonogramu szkolenia z dnia na dzień, co bardzo cenią sobie nasi słuchacze.
 • Coraz częściej wybieraną formą zajęć, są zajęcia indywidualne we wczesnych godzinach porannych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od 6:30 do 21.30, zarówno w siedzibie naszej szkoły jak i z możliwością dojazdu do Państwa miejsca pracy lub zamieszkania.

Istnieje także możliwość realizowania kursu w formie zajęć w parze. Z takiej propozycji korzystają często małżeństwa, rodzeństwo, znajomi, koleżanki i koledzy z pracy.

ZAJĘCIA ONLINE

Kursy języka niemieckiego online, dla osób dorosłych, odbywać się mogą zarówno w formie zajęć grupowych jak i indywidualnych.

 • Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem sprawdzonych platform i komunikatorów.
 • Szkolenia tego typu kierowane są do osób, dla których oszczędność czasu jest bardzo dużym atutem. Taka forma kursu zachowuje wysoki poziom jakości z jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniem czasu spotkania. Uczestnik takiego szkolenia, może połączyć się zarówno z domu jak i miejsca pracy, bez konieczności przemieszczania się do siedziby szkoły.
 • W ramach zajęć realizowane są wszystkie umiejętności językowe tj. mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie.
 • Możliwości techniczne jakie zapewniają współczesne platformy online pozwalają na współdzielenie ekranu, szybkie przesyłanie plików, tekstów źródłowych, linków do artykułów, wprowadzanie zadań interaktywnych i filmików, jak również odsłuchów nagrań.
 • Dla osób aktywnych zawodowo, posiadających napięty grafik dnia, taka forma zajęć jest doskonałym rozwiązaniem.

Szkolenia online kierowane są również dla osób spoza naszego miasta i województwa. Jedynym kryterium uczestnictwa w takich zajęciach jest dobre połączenie internetowe.


  Wyślij zapytanie


  Centrum Języków Obcych EFFEKT