Jak przełamać barierę mówienia po angielsku?

młoda kobieta patrząca w obiektyw

Naukę języka rozpoczyna się zwykle od nauki słówek i gramatyki. Wiele osób bez problemu zaczyna czytać, pisać i rozumieć w obcym języku. Jednak problem pojawia się, gdy konieczne jest powiedzenie czegoś. Wtedy mnóstwo osób, które znają dany język, nie wie, jak go wykorzystać i unika rozmów. Na szczęście są sposoby, aby ośmielić się i zacząć swobodnie rozmawiać w obcym języku.

Jak zacząć mówić po angielsku?

Język angielski otacza nas ze wszystkich stron. Z tego powodu większość ludzi odczuwa presję, aby dobrze mówić w tym języku. Często im jest ona silniejsza, tym większa obawa przed kompromitacją. Z tego powodu na początek najlepiej mówić tam, gdzie nikt nas nie usłyszy, czyli w domu. Można wypowiadać na głos swoje myśli.

Kolejnym sposobem na oswojenie się z mówieniem jest czytanie na głos książek. W ten sposób można przyzwyczaić się do głośnego wypowiadania słów w obcym języku, a także przyswoić sobie całe zdania i zwroty po angielsku.

Doskonałym miejscem do stawiania pierwszych kroków w mówieniu są zajęcia dostosowane do poziomu uczniów jak np. nasze kursy angielskiego w Szczecinie, prowadzone metodą Avalon DE.

W jaki sposób mówić płynnie w obcym języku?

Gdy już zaczniesz rozmawiać z innymi, nie skupiaj się na gramatyce. Ważniejsze jest to, aby przekazać swoją myśl, niż by zrobić to perfekcyjnie. Nadmierne myślenie nad tym, jak zbudować zdanie odbiera rozmowie spontaniczności.

Kolejnym sposobem na naukę mówienia jest wyjazd za granicę. Jest to świetna okazja, aby porozmawiać z native speakerami. W ten sposób można połączyć wyjazd na wakacje z nauką języka. Rozmowy z obcojęzycznymi znajomymi to świetna szansa na ćwiczenie obcego języka w sytuacjach codziennych.